YURTSEVERLİK.COM’UN SICAK ANALİZ’İ GERÇEĞE VURDU. YANDAŞ HEDEF GÖSTERDİ, SUÇLADI, YARGILADI VE İPİ ÇEKTİ. HAVALİMANI İŞÇİLERİNDEN 126’SI ADLİYEYE SEVK EDİLDİ, 26’SI HAKKINDA TUTUKLAMA TALEBİ VAR.

Ana Sayfa » GÜNCEL » YURTSEVERLİK.COM’UN SICAK ANALİZ’İ GERÇEĞE VURDU. YANDAŞ HEDEF GÖSTERDİ, SUÇLADI, YARGILADI VE İPİ ÇEKTİ. HAVALİMANI İŞÇİLERİNDEN 126’SI ADLİYEYE SEVK EDİLDİ, 26’SI HAKKINDA TUTUKLAMA TALEBİ VAR.

18.09.2018 - 22:15

YURTSEVERLİK.COM’UN SICAK ANALİZ’İ GERÇEĞE VURDU. YANDAŞ HEDEF GÖSTERDİ, SUÇLADI, YARGILADI VE İPİ ÇEKTİ. HAVALİMANI İŞÇİLERİNDEN 126’SI ADLİYEYE SEVK EDİLDİ, 26’SI HAKKINDA TUTUKLAMA TALEBİ VAR.

Yurtseverlik.com ”Vicdanını Yitirmiş Gazeteciler” başlığıyla yayımladığı sıcak analizde (1) Habertürk’ten Fatih Altaylı’nın 3. Havalimanı’nda kötü çalışma koşullarını protesto etmek amacıyla eyleme başlayan işçiler için ” Açılışa 5 hafta kala ‘Ayaklandılar.’ Hem de sudan sebeplerle.” sözleriyle çalışanları hedef gösterdiğini, Sabah’tan Engin Ardıç’ın ”Açılmasına bir buçuk ay kala, yeni havaalanı inşaatında çalışan işçiler kazan kaldırmışlar. Buna “sabotaj” denir.” yaklaşımıyla onları yargılayıp karar verdiğini belirtmiş ve zincirin en çirkin halkasını da bunlara eklemiştik.

Yeni Akit’çi Mehtap Yılmaz’ın  ”Birilerinin bu itlerin kafasındaki bitleri ayıklayıp içeri tıkması lazım.” sözleri, Altaylı’yla başlayan vicdansızlığın tepe noktasına ulaştığı çizgiydi.

Yani birisi hedef göstermiş, diğeri suçlamış ve karar vermiş, sonuncusuna da ipi çekmek düşmüştü.

Bugün tam da yandaş ”gazetecilerin” istedikleri biçimde, yeni havalimanındaki eylemin ardından gözaltına alınan işçilerden 28’inin tutuklanması talep edildi.

Yeni havalimanı inşaatında 14 Eylül’de binlerce işçi eylem yapmıştı. İşçiler, kötü çalışma şartlarını ve ücretlerinin düzensiz ödenmesini protesto etmişti. Eylemin ardından yapılan operasyonda 401 kişi gözaltına alınmıştı.

İşçilerden 275’i karakoldaki işlemlerinin ardından serbest bırakılırken 126’sının adliyeye sevk edilmesine karar verilmişti.

İşçiler bugün Gaziosmanpaşa Adliyesi’ne götürülmeye başlandı.

İlk etapta adliyeye 43 kişi sevk edilerek savcılığa çıkarıldı. Savcının bu işçilerin ifadesini almadığı belirtildi.

Sulh ceza hakimliğine sevk edilen işçilerden 28’i hakkında tutuklama talep edilirken 15’i hakkında adli kontrol istendi.

İşçilerin ‘kamu malına zarar verme’‘polise mukavemet’, ‘Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na muhalefet’ ve ‘iş ve çalışma hürriyetinin ihlali’ suçlarından tutuklanmaları istendi.

 

1-https://yurtseverlik.com/vicdanini-yitirmis-gazeteciler.html

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :