YURTTA FIRTINA HÜKÜM SÜRÜYOR: ANTALYA’DA HORTUM, TİRE’ DE ŞİDDETLİ RÜZGAR, DİDİM’DE FIRTINA VE BODRUM’DA SAĞANAK YAĞIŞ

Ana Sayfa » YURTTAN » YURTTA FIRTINA HÜKÜM SÜRÜYOR: ANTALYA’DA HORTUM, TİRE’ DE ŞİDDETLİ RÜZGAR, DİDİM’DE FIRTINA VE BODRUM’DA SAĞANAK YAĞIŞ

26.01.2019 - 9:42

YURTTA FIRTINA HÜKÜM SÜRÜYOR: ANTALYA’DA HORTUM, TİRE’ DE ŞİDDETLİ RÜZGAR, DİDİM’DE FIRTINA VE BODRUM’DA SAĞANAK YAĞIŞ

Antalya’nın Kumluca ilçesinde çıkan hortum yerleşim yerlerine ve seralara zarar verdi. Hortum nedeniyle seralarda çalışan bazı işçilerin yaralandığı öğrenildi.

İZMİR’in Tire ilçesinde, şiddetli rüzgar nedeniyle ağaçlar devrilince, bazı cadde ve sokaklar, trafiğe kapandı.

Tire’de dün akşam saatlerinde başlayan şiddetli rüzgar, hayatı olumsuz etkiledi. Rüzgar nedeniyle bazı cadde ve sokaklarda ağaçlar devrildi. Devrilen ağaçlar, araçlara ve evlere hasar verdi. Bu nedenle bazı yollar trafiğe kapandı.

Didim’de akşam saatlerinden itibaren etkili olan yağmur ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Fırtına nedeniyle bazı ev ve işyerlerin çatıları uçtu, ağaçlar ve reklam panoları devrildi. İlçede zaman zaman elektrik kesintileri yaşandı.

Fırtınada, Altınkum Yalı Caddesi’nde bulunan Poseidon heykeli devrildi. Didim Belediyesi, Didim Turizm Derneği ve İzmir Ekonomi Üniversitesi işbirliğiyle hazırlanan proje kapsamında 2012 yılında yenilenen Altınkum Yalı Caddesi’nin girişine yapılan ve Yunan mitolojisinde denizler, depremler ve atlar tanrısı olarak bilinen Poseidon heykelinin yıkıldığını gören vatandaşlar, olayı sosyal medyadan paylaşarak duyurdu.

Bodrum’da dün öğle saatlerinde başlayan fırtına, saat 23.00 sıralarında yerini gök gürültülü sağanak yağışa bıraktı. Art arda çakan şimşekler geceyi gündüze çevirirken, sağanak nedeniyle cadde ve sokaklar göle döndü. Gerçek Gündem

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :