21 Mayıs 2022 - Hoş geldiniz

ZELENSKİ’DEN KRİTİK AÇIKLAMA: ”RUS PETROLÜNÜ BOYKOT EDİN”

Ana Sayfa » DÜNYA » ZELENSKİ’DEN KRİTİK AÇIKLAMA: ”RUS PETROLÜNÜ BOYKOT EDİN”

Eklenme : 07.03.2022 - 14:28

ZELENSKİ’DEN KRİTİK AÇIKLAMA: ”RUS PETROLÜNÜ BOYKOT EDİN”

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Avrupa’nın geleceğinin Ukrayna direnişi tarafından belirlendiğini söyledi.

Zelenski, Batılı liderlerden Ukrayna’ya askeri uçak verilmesini isteyerek, “İşgal devam ediyorsa ve Rusya Ukrayna’ya karşı planlarından vazgeçmiyorsa o halde yeni yaptırımlar uygulanması gerekiyor” dedi.

Zelenski Avrupa’ya seslenmesinin ardından dünyaya da çağrıda bulunarak “Rus petrolünü boykot edin. Tüm dünya Rusya ile ithalatı ve ihracatı durdurmalı” diye konuştu.

Zelenskiy, pazar akşamı yayımladığı video mesajında, “Hava savunmamızın bugün Ohmatdet (hastanesi) üzerinde düşürdüğü füzeyi, silahsız insanların bombalanmasını affetmeyeceğiz. Altyapımızın yıkımını affetmeyeceğiz. Ve Tanrı da affetmeyecek. Bugün değil. Yarın değil. Asla” diye konuşmuştu.

“KASITLI BİR CİNAYET”

Rusya’nın sadece askeri savunma sanayi işletmelerinin bombalandığıyla ilgili açıklamalarının “kasıtlı bir cinayet olduğunu” kaydeden Zelenskiy, bu işletmelerin çoğunun on yıllar önce, Sovyetler Birliği döneminde, şehirlerin tam ortasında inşa edildiğini belirtti. Zelenski, “Oralarda binlerce insan çalışıyor. Yüz binlerce kişi yakınlarda yaşıyor. Bu cinayet. Kasıtlı cinayet” ifadelerini kullandı.

Batılı liderlerin bu açıklamalara herhangi bir tepki vermediğini vurgulayan Zelenski, “En azından yarın Batı bunu fark edecek, tepki gösterecek ve bir şeyler söyleyecek. Bu saldırıyı kimin hazırladığını tam olarak biliyoruz” dedi.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları